Kahve İçecek Çeşitleri

Kahve günlük hayatta vazgeçemediğimiz içeceklerden bir tanesidir. Ancak her insanın kahve zevki farklıdır. Kimisi tatlı bir şeyler severken kimisi onu uyaracak, sert kahve çeşitlerini sever. Bu yüzden birçok farklı kahve türü vardır. 

Espresso – Yüksek basınç altında demlenen yoğun kahve içeceği çeşidine denir. 50- 75 ml arası shot bardakları ile servis edilir.

Ristretto – Espresso gibi hazırlanır. Espresso kahveden farkı aynı miktarda öğütülmüş kahveden yarı miktarda su geçirilmesidir. Bu da Ristretto’yu Espresso’dan daha yoğun ve sert yapar.

Lungo –  Espresso gibi hazırlanır. Espresso kahveden farkı aynı miktarda kahveden 1:3 oranında daha fazla su geçirilmesidir. Lungo Espresso’ya göre dah kolay içimlidir.

Macchiato – İtalyanca lekeli anlamına gelmektedir. Espresso’nun üstüne az miktarda süt köpüğü eklenmesi ile elde edilir.

Cortado – Espresso’nun aynı miktarda sıcak süt ile shot bardağında servis edilen içeceğidir. İspanyol kökenlidir.

Cappuccino – İngilizce’de ‘Capuchin monks’ olarak anılan rahiplerin kıyafetlerinden ismini almıştır. Espresso üzerine az sıcak süt ve bol (3 cm) süt köpüğü eklenmesi ile yapılır.

Flat White – Avusturalya usülü sütlü kahvedir. Ristretto üzerine bol süt köpüğü eklenerek elde edilir. Latte ve Cappuccino’ ya göre küçük bardaklar ile servis edilir.

Latte – İtalyanca süt anlamına gelmektedir. Espresso üzerine sıcak süt eklenmesi ile yapılır.

Americano – Espresso üzerine sıcak su ekleyerek yapılan içecektir.

Filtre Kahve – Kağıt ya da metal bir filtre yardımı ile öğütülmüş kahve içerisinden sıcak suyun süzülmesi ile elde edilen kahvedir. Dünyada en çok tüketilen kahve çeşididir.

Çözünebilir Kahve – Herhangi bir demleme / filtreleme ihtiyacı olmadan, sıcak su içerisinde çözünebilen kimyasal içerikli kahvedir.

0 görüntüleme
Anadolu Kahvesi
Ürünlerimiz
Bilgi Ağacı
İletişim

Biz Kimiz?

Tarihçemiz

Değerlerimiz

Mağazamızı Ziyaret Edin

Müşteri Hizmetleri: +90.......

Bizi Takip Edin
  • Facebook - Gri Çember
  • Heyecan - Gri Çember
  • Instagram - Gri Çember
  • YouTube - Gri Çember

Sosyal Medyada da sizinleyiz.

Bilgi Güvenliği Politikası

 2019, ANADOLU KAHVESİ her hakkı saklıdır.